Líný Kuba

divadelko001Václavské divadélko při Základní škole Třebíč, Horka-Domky se opět vyznamenalo. Pod vedením režisérky Ireny Nahodilové nastudovalo v tomto školním roce originální pohádku s názvem Líny Kuba, holé neštěstí. Předlohou k této hře byla směs tradičních pohádek.

Líný Kuba je kouzelným dědečkem za svou neochotu pomáhat poslán na převýchovu k čarodějnici Přeslici. Cestou potkává loupežníky Křivouse a Suchopýra se svými kumpány, kteří se vlivem kouzla napraví, a tak nekradou, ale dávají. U čarodějnice Přeslice se seznámí s vodníkem a trpaslíkem s omezenou slovní zásobou. Po spleteném zaklínadle, které způsobí vytrvalý déšť, nachází Kuba krásnou vílu Marulku a s perlou v ruce usiluje o zastavení deště. Setkání s vílou mu však dává mnohem více. Uvědomuje si, že se už zbavil své lenosti. Zápletka i děj pohádky jsou trefně protkané spoustou vtipných narážek, takže se dobře baví nejen dětské publikum, ale i diváci dospělí.

Malí divadelníci odehráli během několika dnů celkem 13 představení a to je jistě výkon hodný profesionálních herců. Nazkoušeným představením potěšili jak žáky naší školy a děti z mateřských škol, tak i rodiče a seniory ze stacionáře.

Děkujeme za hezký kulturní zážitek a těšíme se na další.

Autorka: PhDr. Soňa Pospíšilová