Evropský týden mobility

OPZP-ETM-2024-cargokolo-20240429Evropský týden mobility (ETM) se každoročně koná v termínu 16. – 22. září. Jeho cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. Letošní ročník ETM nesl slogan Kombinuj a jeď a naše škola se do něj také zapojila. Uspořádala pro žáky druhého stupně projekt Do školy po svých, v rámci kterého žáci soutěžili ve volbě ekologického způsobu dopravy do školy, počítali uhlíkovou stopu nebo nachozené kilometry, diskutovali nad udržitelnou dopravou či se učili pracovat s funkcí Stopař mobilní aplikace. Věřme, že akce splnila svůj cíl, kterým bylo především přehodnotit své dopravní návyky.

Autorka: Mgr. Alena Dokulilová

Evropsky-tyden-mobility-up