Prvňáčci u hasičů

hasici-1r-008Na zajímavou a atraktivní návštěvu k třebíčským hasičům se společně vypravili žáci prvních tříd. Vytrénovaní a svalnatí borci je nejdříve provedli prostorami garáží, ukázali vozidla a jejich vybavení, která používají při své práci. Společně s dětmi zopakovali nouzová telefonní čísla a probrali případy, ve kterých je lidé mohou použít. Následovalo akční slaňování jednoho z hasičů z jeřábní plošiny z výšky 40 m. Děti si ale nejvíce užily závěr programu, kdy si zkusily stříkat hadicemi a poté byly v parném dni osvěženy příjemnou vodní sprškou. Návštěva u hasičů byla velmi poučná a zajímavá. Toto nelehké povolání, které vyžaduje často nasazení vlastního života a zdraví na úkor pomoci a záchrany lidských životů, vzbudilo u dětí opravdový respekt a obdiv. Všichni jsme si toto dopoledne plně užili.

Autorky: Mgr. Petra Tomková, PhDr. Soňa Pospíšilová, Mgr. Alena Vitoušová