Centrum Eden

eden005Ve čtvrtek 6. června jely všechny třídy prvního ročníku do Centra Eden v Bystřici nad Perštejnem. Tamní areál bývalého školního statku nabízí návštěvníkům rozmanitý program. Prvňáci navštívili expozice kovárny i sedlárny a prohlédli si vybavení, která byla potřeba k provozování tradičních řemesel. Prohlídka dále pokračovala přes Panský dvůr, kde mohly děti spatřit, jak se žilo v 19. století. Za Panským dvorem se nacházela Horácká vesnička. V ní se vyjímá sedm skanzenových chaloupek, které nabízejí ukázky toho, jak se kdysi spřádal len, stáčel med, nebo sušilo koření. V celém areálu nás pozorovala volně se pohybující zvířátka. A i když byl program zajímavý do posledního okamžiku, největším zážitkem bylo pro děti nakupování suvenýrů na konci programu.

Autor: PhDr. Soňa Pospíšilová